Ostatní technologie

Mezi ostatní technologie se řadí omílání, vrtání, broušení a také 3D měření. 3D měření rovněž poskytujeme, jako samostatnou službu. Zároveň je 3D měření důležité pro kontrolu našich výrobků a pro docílení absolutní spokojenosti všech našich zákazníků.

Do dalších technologií patří celkový proces výroby radiátorů, který se skládá z více výrobních operací. Výroba radiátorových článků naplňovala v minulých letech vysoké procento z celkové výrobní kapacity a i v současné době naplňuje její značnou část.3D měření

Pro zajištění měření u prostorově složitých technických dílů a při stanovení způsobilosti procesů, strojů a forem je v široké míře.

  • Hexagon CimCore


Omílání

Účelem omílání je odstranění nežádoucích otřepů z materiálu. Omílání výrobků probíhá na omílacích strojích ERBA EVP-RA 550, který má celkový objem 550 litrů.Broušení

Broušení je hromadné rychlostní mikrořezání (odírání) povrchových vrstev těles velmi jemnými zrny brusiva, stmelenými pojivem v nástroj.

  • rovinné broušení (výsledkem je rovinná plocha)
  • broušení do kulata (výsledkem je rotační pohyb)


Vrtání

Vrtání je činnost, při které dochází k oddělování materiálu řezným točivým pohybem pomocí nástroje, vrtáku. Jedná se o třískové obrábění materiálu, při kterém nástroj vykonává všechny pohyby najednou. Vrtáním se v materiálu vytváří otvory kruhového tvaru.